ZŠ Josefa Gočára HK
DĚKUJEME PARTNERŮM ZA VÝZNAMNOU PODPORU ŠACHOVÉ HŘE.

V pořadí oddílů KHŠS podle účasti v soutěžích mládeže a ostatních akcích jsme za sezónu 2015/2016 obsadili 2. místo !!!
Spustili jsme nové oficiální webové stránky klubu, kde od 8/2016 budou uváděny nové aktuální informace

RP sk. C - ve 2. kole s Dubencem jsme zůstali kousíček od zisku bodů družstva

Lukáš Dyntar
Michal Blažek
Sestava od 1. šachovnice Blažek, Ulrich, Špriňar, Báča a Dyntar
A naše sestava od 5. šachovnice, dohlíží p. Ulrich
V neděli 1.11.2015 bylo odehráno druhé kolo regionálního přeboru, které bylo současně naším premiérovým na domácí půdě v ZŠ Gočárova. A naše mladé družstvo se proti zkušenému soupeři TJ Sokol Dubenec činilo. Nejen, že vylepšilo bodový zisk z 1. kola, ale dokonce jen krůček chyběl k vítězství družstva.

Postupně dle dokončených partií:
Na čtvrté šachovnici hrál Zdeněk Báča, na soupeři si pěkně vymohl dámu a i přes jeho postupujícího pěšce se zdálo, že vítězství mu neunikne. Nekoncentrovaností z euforie nad tímto ziskem nejcennější figury však Zdenda po několika tazích bohužel postavil vlastní dámu přímo do cesty soupeřova střelce a bylo nejen po výhodě, ale za chvíli i po nadějích... Bez podobných zkušeností se však v šachu zřejmě nikdo neobejde a tak to berme jako cennou zkušenost, že za každé situace je třeba být za šachovnicí obezřetný a zbytečně nespěchat. Vždyť oba soupeři na svoji partii nespotřebovali díky přídavku 30s/tah žádný čas z přidělených 90 minut. 0-1
Na první šachovnici uplatnil svoji ELOvou převahu Michal Blažek a za několik minut skóre zápasu srovnal. 1-1
A pátá šachovnice v podání Lukáše Dyntara nám po chvíli přinesla další radost. I Lukáš totiž brzy vycestovanou dámu soupeře ulovil a následovala jeho rezignace. Super, vedeme. 2-1
Na 2. a 3. desce se s ratingově mnohem silnějšími protivníky potýkali nejdéle Vašek Ulrich a Michal Špriňar, přes statečný odpor však byli nakonec udoláni a soupeř tak celkové skóre otočil ve svůj prospěch. 2-3
Všechny chlapce chválím za bojovný výkon, jen je třeba se naučit využívat dlouhého času k eliminaci chyb a přehmatů. Ale to s přibývajícími odehranými partiemi přijde :-)