ZŠ Josefa Gočára HK
DĚKUJEME PARTNERŮM ZA VÝZNAMNOU PODPORU ŠACHOVÉ HŘE.

V pořadí oddílů KHŠS podle účasti v soutěžích mládeže a ostatních akcích jsme za sezónu 2015/2016 obsadili 2. místo !!!
Spustili jsme nové oficiální webové stránky klubu, kde od 8/2016 budou uváděny nové aktuální informace

Turnaj v Mateřské škole J. Gočára 21.6.2016

Na závěrečném tréninku v tomto školním roce dne 21.6.2016 si děti z Mateřské školy J. Gočára ověřily získané vědomosti z půlročních šachových tréninků. Ze 17 účastníků kurzu se jich mohlo zúčastnit 13 a tak si děti zahrály první opravdový turnaj vč. používání hodin.
Vzhledem k časovému prostoru odehrály 4 kola a boje na šachovnici byly úžasné! I když samozřejmě docházelo při úplném počátku jejich herní praxe k mnoha chybám, přehmatům i kuriózním situacím, touha po vítězství v partiích byla nezměrná. I přes dobu 2x7 min. na hru došlo dokonce i k prohrám na čas, jak děti přemýšlely, jak na soupeře vyzrát. Některým se dařilo více získávat bodíky a některým méně, ale to v tomto případě nebylo tolik podstatné. Důležité bylo zaujetí pro hru a radost, kterou jim nová zkušenost přinesla. Velký zájem byl samozřejmě o vystavený pohár, který byl připraven pro vítěze a medaile, které nakonec obdrželi všichni účastníci.
V celkovém pořadí nakonec získal 1 místo s plným počtem bodů
Ondra Vykydal, druhé místo vybojoval Oliver Šille a třetí skončila první z dívek Maruška Čiháková. Pozitivní bylo, že děvčat byla téměř polovina z hrajících (6).
Při závěřečném vyhlášení výsledků, kterého se zúčastnili i někteří rodiče, kromě zmíněného poháru pro vítěze všichni obdrželi i barevné medaile dle vlastního výběru, diplom za úspěšné absolvování pololetního tréninkového kurzu i tašku se zajímavými věcnými cenami. Tyto odměny samozřejmě obdrželi prostřednictvím p. učitelek i na turnaji nepřítomné děti.
O vedení turnaje se postarali trenéři dětí Kateřina Vlčková, Tomáš Ptáček a zástupce klubu Roman Šolc.