logo ŠŠPM.jpg
ZŠ Josefa Gočára HK
ZŠ Josefa Gočára HK
logo HK.jpg
logo_colour_CMYK.jpg
DĚKUJEME PARTNERŮM ZA VÝZNAMNOU PODPORU ŠACHOVÉ HŘE.

V pořadí oddílů KHŠS podle účasti v soutěžích mládeže a ostatních akcích jsme za sezónu 2015/2016 obsadili 2. místo !!!
Spustili jsme nové oficiální webové stránky klubu, kde od 8/2016 budou uváděny nové aktuální informace     

Matěj Komora na Mistrovství Čech v kat. H10 obsadil skvělé 15. místo

Matěj Komora.jpg
Matěj Komora (2007, ELO 1100) se v termínu 13.-17.11.2015 zúčastnil Mistrovství Čech v kategorii chlapců do 10 let, které se hrálo v Doksech na základě divoké karty, kterou mu na základě žádosti klubu udělila Komise mládeže ŠSČR. Matěj v kvalifikačním turnaji, jímž byl KP H10 v březnu 2015 obsadil 4. místo, první nepostupové z našeho kraje na MČ. Jsme velmi rádi, že možnost DK vyšla a Matěj si v pětidenním turnaji i s o rok staršími soupeři zahrál vážný devítikolový turnaj v tempu 90 min. +  30 sek. na tah, který bude také započítán na ELO. A nejen, že si zahrál! Poté co se v první polovině s republikovou akcí ziskem jednoho bodu seznamoval, ve zbývajích pěti kolech exceloval a ziskem 4,5/5 se vyšvihl s celkem 5,5 body a s výkonem 1253 do popředí tabulky na konečné 15. místo z 58 účastníků. Mezi hráči mladšího ročníku obsadil dokonce 2. místo. Za rok se tedy na MČ, kam si Matěj zajistil přímý postup, máme na co těšit :-)
----------------------------------------------------
Průběh turnaje:
Hned v prvním kole Matěj hrál 
na první šachovnici s nejvýše nasazeným hráčem (ELO 1519). Držel se, nicméně rozdíl ve výkonnosti se ve výsledku projevil. Avšak ve druhém kole si již připsal první republikový bod. A los Matěje nešetřil ani ve třetím kole, který mu opět přisoudil nejtěžšího možného soupeře v dané chvíli, jímž byl 3. nasazený hráč (ELO 1349). Opět statečný výkon na body ještě nestačil, stejně jako v kole následujícím. V prvním nedělním kole, celkově 5. však již náš hráč zabodoval naplno. A stejně dobrá zpráva přišla i odpoledne, takže Matěj byl v neděli 100% :-) K rozšíření bodové sbírky bylo zapotřebí v následujícím kole zdolat dalšího vysoko nasazeného hráče, tentokrát 4. (ELO 1280) a zrodila se remíza, jediná Matějem připsaná v soutěži. Finiš, to byla paráda. Dvě zaznamenaná vítězství dovedla našeho borce do nečekaných, ale o to příjemnějších, výšin tabulky. 
Věřme, že tato zkušenost velmi Matějovi pomůže v jeho šachovém růstu a naplnění příslibu talentu, který na turnaji bezpochyby prokázal.
Gratulujeme!


Roman Šolc
17.11.2015 13:00:21
sspmlipkyhk
"Hra v šachy nás učí, abychom nikdy neztráceli odvahu jen proto, že naše současné postavení vypadá tak špatně."  Benjamin Franklin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one